Wielki Post

Wielki Post

Red.

To akcja prowadzona przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej w której każdy może włączyć się do wspólnego praktykowania uczynków pokutnych w konkretnym dniu.

– Celem tej akcji jest wspólne przeżywanie Wielkiego Postu i modlitwa przez 40 dni i podjęcie podstawowych uczynków pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny przez konkretną osobę w dowolnie wybranym dniu. Chcemy, aby w ten sposób powstała wspólna sztafeta modlitwy i konkretnego dobra niesionego innym – poinformował ks. Łukasz Chmiel.

Na czym polega akcja?

Każda osoba zgłasza na e-mail: wielkipostnamaxa@gmail.com chęć wzięcia udziału w akcji wybierając konkretny dzień (lub kilka dni). Osoba ta zobowiązuje się, aby w wybranym przez siebie dniu wypełnić następujące zadania:

M – modlitwa – Odmawia w danym dniu modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, która zostanie przesłana na maila zwrotnego.

P – post – Podejmuje w tym dniu post w intencji młodzieży, zwłaszcza tej, która się zagubiła. Dowolna forma – może to być post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie), post o chlebie i wodzie, albo rezygnacja z rzeczy, które sprawiają mi przyjemność np. słodyczy, pokarmów mięsnych itp.

J – jałmużna – Wpłaca dowolną kwotę (choćby symboliczny 1 zł) na przygotowaną zrzutkę do której otrzyma linka w mailu (pieniądze te będą przekazane na Caritas Diecezji Sandomierskiej) oraz podejmie dobry uczynek.

Kto może wziąć udział w akcji?

Każdy, kto chce włączyć się we wspólną modlitwę i działanie.
Oprócz tego każdego dnia na stronie KSMu pojawi się grafika z cytatem z Pisma Świętego na dany dzień oraz z dobrym uczynkiem do wykonania.
W razie pytań prosimy o kontakt z Zarządem Diecezjalnym KSM DS!

Gotów! Czekamy na Wasze zgłoszenia

PODZIEL SIĘ