ZAPROSZENIE

Zapraszamy na ponowne wykonanie Oratorium o Męczennikach Sandomierskich „Dojrzewanie drzewa”, które odbędzie się w Stalowej Woli w Miejskim Domu Kultury 1 grudnia o godz. 18.00. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Pierwsze wykonanie oratorium, odbyło się 30 czerwca 2018 r., na Zamku w Krzyżtoporze, było to jedno z głównych wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej.

Libretto do oratorium napisał ks. Krzysztof Lechowicz, proboszcz parafii Strzegom. Muzykę skomponowali Piotr Pałka i Hubert Kowalski, którzy także pokierowali chórem i orkiestrą złożoną z blisko 150 chórzystów, muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej oraz solistów.
Oratorium przybliża słuchaczom dzieje męczeństwa mieszkańców Sandomierza i ojców dominikanów, którzy zginęli podczas najazdu tatarów w 1260 r. Historyczna opowieść przeplatana jest utworami odnoszące się do współczesności i przypadającego w ubiegłym roku jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej.

PODZIEL SIĘ