SPOTKANIE MŁODYCH

Jeśli…

– chcesz wziąć udział w pięknym wydarzeniu wiary,

– szukasz ewangelicznego dobra i wspólnoty,

– pragniesz stać się radosnym człowiekiem zaufania,

– akceptujesz warunki uczestnictwa,

– jeśli przygotowujesz się do sakramentu bierzmowania…

To zapraszamy cię…

… na XX Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej

Biskup Sandomierski zaprasza Młodych Diecezjan na spotkanie, które będzie w dniach 15 – 17 września 2017r. w Nowej Dębie i Hucie Komorowskiej.

Przed podjęciem decyzji…

… pamiętaj, że dobre przeżycie Spotkania domaga się pełnego włączenie uczestników w duchowe przygotowanie oraz w całość programu.

Jest to wydarzenie, w którym warto wziąć udział! Trzeba tylko zaakceptować jego duchowy charakter. Zanim się zgłosisz odpowiedz sobie na kilka pytań:

Co skłania mnie do tego, żeby wyruszyć na spotkanie młodych katolików?

Czy lubisz spotykać się z innymi ludźmi? Czym potrafisz ich ubogacić?

Przed podjęciem decyzji poświęć trochę czasu na osobistą modlitwę.

Posłuchaj głosu Boga, pomyśl, czego On oczekuje od Twojej „pielgrzymki do Nowej Dęby i Huty Komorowskiej”?

Warunki uczestnictwa oraz informacje praktyczne.

 Przygotowanie: koniecznym warunkiem uczestnictwa w Spotkaniu jest  własnoręcznie wypełniona karta zgłoszenia z podpisem uczestnika oraz księdza proboszcza lub księdza opiekuna. Podpis jest znakiem akceptacji wymagań stawianych uczestnikom!

Przyjazd wyłącznie w zgłoszonych grupach:  15 września do godz. 17.00.  Wyjazd z Nowej Dęby do domu:  17 września, ok. godz. 14.00.

Program:. Uczestnicy zobowiązują się do wzięcia udziału we wszystkich oficjalnych wydarzeniach (Msze św., nabożeństwa, spotkania) w wyznaczonych miejscach. W czasie Spotkania Młodych obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu i zakazanych używek.

Zakwaterowanie: Organizatorzy zapewniają noclegi u rodzin (na dywanie) oraz w salach szkolnych. Uczestnicy powinni przyjąć miejsca noclegu tam, gdzie zostaną skierowani przez organizatorów. (Gdy otrzymasz nocleg w rodzinie, pamiętaj o jej bezinteresownej gościnności i nigdy jej nie nadużywaj – warto pomyśleć i przygotować również drobny upominek – np. obrazek – jako wyraz wdzięczności) Obowiązkowo zabrać śpiwory i karimaty!

Wiek: W spotkaniu mogą uczestniczyć młodzi, którzy ukończyli 16 lat (III gimnazjum), jednak za zgodą katechety lub duszpasterza, także uczniowie I i II klas gimnazjalnych, w ramach drogi formacyjnej przed sakramentem bierzmowania.

Wyżywienie: należy liczyć przede wszystkim na własny suchy prowiant; w miejscach zbiorowego noclegu organizatorzy zapewniają prosty ciepły posiłek i herbatę;

Udział w kosztach (przejazdy na miejscu, materiały organizacyjne, wynajęcie obsługi technicznej itp.) – w sumie to 30 zł od uczestnika. Wpłaty dokonujemy na miejscu w recepcji. UWAGA! Opłata ta nie zawiera kosztów przyjazdu i powrotu.

Zgłoszenia udziału i przejazd: we własnej parafii lub u własnego katechety, po podpisaniu „Karty zgłoszenia”. Przejazd:  każda grupa (w parafii lub w dekanacie) ustala według własnych możliwości.

Informacje na temat Spotkania Młodych Diecezji Sandomierskiej można znaleźć na plakatach i oficjalnej stronie internetowej diecezji oraz

www.sms.sandomierz.opoka.org.pl      www.augustianum-radomysl.pl

PODZIEL SIĘ