WIELKI POST 2017

Pokutujcie!

– Pokutujcie! – to główne wezwanie orędzia fatimskiego, które sto lat temu z ust Maryi usłyszał świat.

Pokutowanie nie wymaga nadzwyczajnych czynów – wymaga wyrzeczenia się grzechu i podjęcia czynów pokutnych, jakie Kościół zawsze poleca: modlitwy, postu i jałmużny. A także ofiarowania Bogu zwykłych trudności życia. Dzieci z Fatimy robiły to niemal bezustannie „dla grzeszników”, na przykład cierpiąc pragnienie podczas skwarnego dnia, gdy pasły zwierzęta.

Człowiek potrzebuje konkretu, więc dobrze jest, jeśli swoje czyny pokutne podejmuje za konkretną osobę lub w intencji konkretnej sprawy. Chcemy więc u progu Wielkiego Postu zaproponować Wam podjęcie czynów pokutnych na intencję, którą otrzymacie „z przydziału”. Jakie to czyny – modlitwa, post, jałmużna czy inne formy ofiary – to już Wy sami o tym zdecydujecie. Ważne, żeby robić to konsekwentnie, przez cały Wielki Post i żeby to nie było coś, co „zbywa”, lecz co wymaga wyrzeczenia i trochę „boli”.

Jeśli jesteś gotów, kliknij przycisk „Biorę udział” i zaczynamy.

PODZIEL SIĘ